layout-wrota-lipiec2014-tlo-srodowisko

środowisko.

 

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

wrotapodkarpackie.pl

 

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Zaproszenie na IX Dzień Żubra

Zawody strzeleckie i szachowe, zawody drwali i pokazy psów myśliwskich, koncerty i kiermasz bieszczadzkich twórców – to tylko niektóre z atrakcji IX Dnia Żubra, który odbędzie się w sobotę 8 sierpnia w Lutowiskach. Będzie też można posłuchać prelekcji na temat żubrów, wziąć udział w "żubrzym dyktandzie" lub uczestniczyć we wspinaczce "po żubra".

Wśród atrakcji organizatorzy przewidzieli również: koncert Orkiestry Dętej z Grodziska Dolnego, wystawę Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Bieszczadzkie", gry, konkursy i zabawy o tematyce leśnej, stoisko Bieszczadzkiego Parku Narodowego, stoisko Stowarzyszenia Miłośników Żubrów, ekspozycję sprzętu do pracy w lesie i ogrodzie, degustację dziczyzny, kiermasz rzemiosła artystycznego, produktów lokalnych i jadła regionalnego, kącik plastyczny i park zabaw dla dzieci. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Wołosatki".
Głównymi organizatorami są: Gmina Lutowiska i nadleśnictwa wchodzące w skład LKP "Lasy Bieszczadzkie". Patronat honorowy: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie